Mężczyzna , 19 lat Witam miesiąc temu dostałem do stosowania lek povertic i bilobil na zawroty glowy po nich pojawiły sie u mnie lekkie szumy w uszach ale prawie nie odczuwalne.Natomiast podczas grypy w zaczęło mi strasznie piszczeć w lewym uchu co jest słyszalne nawet podczas słuchania czegoś na wysokiej czesotliwosci dzwiekowej.Poszedlem z tym do laryngologa który dal mi 2 antybiotyki i krople do nosa ale nic nie pomagają i pisk sie utrzymuje,co mam zrobić ?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Te antybiotyki na szumy uszne to nieporozumienie. Zmień laryngologa! Trzeba długo porozmawiać. Prawdopodobnie przeszedłeś ostry uraz akustyczny, mecz,koncert? Spiesz się zrób badanie sluchu te rzeczy leczy się w pierwszych dnach od urazu akustycznego. Później to pozamiatane.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Laryngologia – Laryngologia, inaczej otorynolaryngologia, to jedna z dziedzin medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które dotykają bezpośrednio naszych uszu, krtani, gardła, a także chirurgią gruczołów ślinowych, zatok przynosowych oraz języka oraz innych schorzeń głowy i szyi.
  • Grypa – Grypa jest ostrą chorobą zakaźną układu oddechowego. Wywoływana jest przez wirusy grypy, występujące w podtypach A, B oraz C. Jest to schorzenie przenoszone drogą kropelkową, więc ryzyko zakażenia jest związane głównie z przebywaniem w miejscach zatłoczonych, gdzie istnieje duże ryzyko spotkania chorej osoby.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Laryngologia

Szum w uszach - przyczyny, powikłania, leczenie

Sum w uszach posiada swoją łacińska nazwę: tinnitus auris. Dzwonienie lub też szum w uszach to męcząca dolegliwość, dotykająca nawet 1 na 5 osób. Osoba na nią cierpiąca słyszy szumy w uszach i głowie, podczas gdy w otoczeniu brak jest takich bodźców akustycznych....