Jak wyleczyć płytki sen?

Witam, zacznę od tego, że jestem programistą, codziennie wykonuję duży wysiłek intelektualny i od wielu miesięcy, kiedy idę spać, przez całą noc (a przynajmniej mam takie wrażenie) mam płytki sen, śni mi się, że rozwiązuję jakieś jedno zadanie matematyczne, ciągle udoskonalam jakiś kod, próbuję rozwikłać jakąś zagadkę, stworzyć algorytm doskonały, ciągle skaczą mi fragmenty kodu przed oczami, to jest okropnie męczące i sen nie daje mi satysfakcji. Jak godzić taką pracę z normalnym, zdrowym snem?

Witam!
Raczej odradzam wzmacniania się lekami nasennymi. Wskazana higiena psychiczna życia codziennego. Należy sobie przygotować plan dnia z dokładnym dopasowaniem czasu na różne zajęcia - musi to być odpowiednio zbilansowane! Potem należy unikać wszelkich odstępstw od przyjętych założeń. Właśnie dlatego, że ma Pan pracę siedzącą i umysłową potrzebny jest ruch na świeżym powietrzu. Musi Pan się zmęczyć nie tylko psychicznie, ale też fizycznie. Nasz mózg odpoczywa w czasie snu. Ale w tym przypadku odpoczynek nie polega na bezczynności - mózg odpoczywa inaczej. Jeżeli nie jest Pan w stanie rozplanować czasowo dnia to proszę zgłosić się do dobrego psychologa - on Panu pomoże i zwróci uwagę gdzie jest przyczyna Pańskich obaw.
Z poważaniem
W. Łuczkowski.

Witam,
Zachęcam Pana do skorzystania z konsultacji z psychologiem, razem z którym będzie mógł Pan wypracować równowagę w swoim stylu pracy, spędzania dnia. Badania od dawna pokazują, że tzw. niebieskie światło czyli pochodzące m.in. z ekranów komputera, przy Pana specyfice pracy - stałym kontakcie, niekorzystanie wpływa to na sen - jego jakość, czasem długość.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek