Jak wyleczyć problem wysokiego ciśnienia?

Witam od pewnego czasu mam problem z wysokim ciśnieniem lekarz przepisał mi lek metroplorol po którym źle się czułam.Lek został zmieniony na lek z grupy losartankalium po tym leku czuję się lepiej ale pojawia się problem ze po zjedzeniu posiłku ciśnienie mi rośnie zaczynam się źle czuć wartość ciśnienia 170/110 puls 100 bądź ciśnienie 110 /70 puls 100 i przy tym tez słabnie i czuję jakby mi chciało serce wyskoczyć łącznie z zawrotami głowy.Dodam iż nie dzieje się tak po każdym posiłku w ciągu dnia np raz jest to po śniadaniu raz po wczesnej kolacji.Trwa to już ok trzech tygodni a dochodzi do tego że boje się zostać sama w domu a co najgorsze boje się każdego posiłku.Dodam że jak wezmę krople żołądkowe po kilku minutach wszystko dochodzi do normy.Bardzo proszę o jakieś wskazówki do jakiego specjalisty powinnam się udać będę wdzięczna za każdą podpowiedź i sugestie co może być przyczyną mojego złego samopoczucia.Pozdrawiam

Dzień dobry.

Moim zdaniem powinna Pani udać się na konsultację do lekarza hipertensjologa, który przeprowadzi diagnostykę i włączy leczenie - zmieni dawki obecnych leków albo wycofa je i wprowadzi inne.

Dariusz Pysz-Waberski

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry,

objawy są niepokojące i związane z nadciśnieniem. Konieczna jest dalsza diagnostyka kardiologiczna oraz powinna Pani wykonać komplet badań - morfologia wraz z profilem lipidowym, TSH , fT3, fT4, próby wątrobowe,poziom kortyzolu, cukier na czczo, krew ukryta w kale.
Dobrze byłoby unormować masę ciała i wykonywać podstawowa aktywnośc ruchową -na początek spacery.
Niemniej nagłe skoki cziśnienia muszą być dobrze zdiagnozowane kardiologicznie.
pozdrawiam