Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wyleczyć problemy z piekącym pęcherzem i zaburzeniami erekcji?

Witam, od połowy grudnia mam problemy z piekącym pęcherzem i zaburzeniami erekcji. Robiem badania na HIV, Klamydie i inne choroby weneryczne oraz zapalenie watroby i jestem czysty. Wynik USG: Pecherz moczowy dobrze wypełniony w niewielkim stopniu rozpulchniona i pogrubiała ściana dna na tle zapalnym. Gruczoł krokowy nie powiększony, w płacie L ogniskowe zwapnienia - najprawdopodobniej stan zapalny. Urolog badał i stwierdził zapalenie prostaty, dał Unidoks i Lenoksyne. Tego pierwszego nie mogę brać a przed Lewoksyna ostrzega nawet Rząd USA. 1. Czy najpierw powinienem zrobić posiew moczu bądź posiew nasienia i dopiero udać się do lekarza po antybiotyk ? 2. Posiew moczu czy posiew nasienia jest skuteczniejszy w wykrywaniu bakterii ? 3. Jaki antybiotyk powienien brać i jak długo? 4. Do jakiego lekarza mam się udać? Jeden urolog bez USG powiedział, że problemy skesulane to wina psychiki i skasował 200 zł, drugi na wikipedii szukał antybiotyku na zapalenie prostaty i wyszukał Lewoksyne, którą każdy odradza za jej nieodwracalne skutki uboczne. Obecnie nie chcąc czekać na wizytę lekarza sam biorę pół tabletki Augumentin 875 mg/ 125. Proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 9 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Zakażenia układu moczopłciowego nieleczone lub żle leczone mogą sie przewlec powodując nieprzyjemne następstwa, tj zapalenie prostaty. Diagnostyka jest może oczywista, ale trzeba ja przeprowadzić w właściwy sposób. Łatwo np przy badaniu wymazu z cewki pobrać prawidłowa florę fizjologiczna na wymazówkę i otrzymać nieprawdziwy wynik, tzn flory skóry. Wymazów nie powinien sam pobierac pacjent . Leczeniem powinien zająć się lekarz znający sie na chorobach wenerycznych. Sam Pan nie powinien sie leczyć. Augmentin nie pomoże chlamydię, ureaplasme, mycoplasmę. Połowa dawki to też zła opcja. pozdrawiam, www.prepmed.pl

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy