Jak wyleczyć problemy ze snem 6-miesięcznego dziecka?

Jestem mamą 6 m-s chłopca. Ma on problem ze spaniem od pierwszego dnia życia. Nie udało mi się znaleźć przyczyny zaburzeń snu. Zaobserwowałam ,że gdy zasypia wypluwa smoczek ,a po chwili wzdryga się wybudzając. Zasypia na max 40 minut i budzi się. Noce są najgorsze, gdy zaśnie zaraz kuli brzuszek ,szuka czegoś rączkami, zaczyna się denerwować i wybudza, albo po prostu ze snu wybudza się tak jakby się wystraszył gwałtownie z boku obraca się na plecy z rozłożonymi rączkami. Pomocy

Witam,
rozumiem, że trudności ze snem u niemowlaka są niepokojące dla każdej mamy i wiele z nich nie potrafi sobie z nimi poradzić. Niestety większość maluszków wykazuje pewne zaburzenia snu. Jako rodzice możemy pomagać im uzyskać zdrowy, spokojny sen stosując kilka technik. Nadmieniam, iż nie dają one 100% efektu.
Ważne jest aby dziecku wprowadzać wieczorne rytuały, czyli czynności wykonywane w tej samej kolejności o stałej porze. Np. wyciszająca zabawa polegająca na oglądaniu książeczek przy spokojnej muzyce, kolacja, kąpiel i przytulanie do spania. Nie bez znaczenia są warunki w jakich dziecko zasypia i śpi tj. przyciemnione światło, cisza w pokoju. Jeżeli maleństwo potrzebuje smoczka, białego szumu, ulubionego kocyka czy przytulanki to oczywiście proszę to zapewnić.
Ważne aby przed zaśnięciem unikać ostrego światła, telewizora, głośnej muzyki, grających i świecących zabawek i wszelkich zabaw, które mogą dodatkowo dziecko pobudzić. Okres wyciszania powinien trwać ok 1,5h. Wprowadzenie takiego rytmu pomoże wyregulować sen dziecka ale ważna jest systematyczność. 6 miesięczne niemowle jest jeszcze maleństwem i proszę nie oczekiwać, że zmiana nastąpi szybko.
Życzę powodzenia!