Jak wyleczyć przewlekłe zapalenie żołądka?

Mialam gastroskopie i pobrano wycinek do badania. Oto wyniki gastritis chronica( ) activa (-) cum metaplasia intestinali. wiem ze to przewkle zapalenie zoladka i dostalam preparat ozzion i biore go ale pytanie brzmi jak to wyleczyc na stale (bo branie lekow wiecznie i dzialaja wtedy gdy sie je bierze to przeciez nie leczenie) czy zglosic sie do gastroenterologa? zaznaczam ze nie NIE wykryto bakterii hp i wycinek jest pobrany bo byla zaczerwiona okolica odwziernika w badaniu. a drugie pytanie czy to rozpoznanie ma jakis zwizek z refluksem ktorego bylo podejrzenie ale nic nie znaleziono (oprocz tego o czym pisze) w gastroskopii i czy trzeba jeszcze innych badan na jego potwierdzenie lub wykluczenie czy wystarczy gastroskopia i czy zazywanie leku ozzion moze wywolac refluks bo jak go odstawiam np na tydzien to po tygodniu mam duza zgage jakiej wczesniej nie mialam tak jakbym sie uzalezniala od niego

Lek. Paweł Szadkowski

Może pani dodatkowo wykonać badanie morfologii krwi z rozmazem, poziom pzeciwciałał przeciwko komórkom okładzinowym i przeciwko czynnikowi wewnętrznemu oraz stężenie wit. B12, a następnie skonsultować się z lekarzem gastroenterologiem.