Jak wyleczyć się z OCD?

Witam Byłam u 5 psychoterapeutów i u każdego około roku i nie wyleczyłam OCD i depresji spowodowanej nerwicą natręctw i nie biorę już opcji pod uwagę,jeśli chodzi o psychologów,bo najwidoczniej jestem na nią oporna.Brałam asentrę 100mg przez 2,5mies i jeszcze gorzej się czuję,ale odstawiam po jednym leki,by się nie truć i jasna ch.....era jak można z tym gównem żyć tak się zastanawiam,bo życie w cierpieniu nie ma sensu żadnego!!!.Zawsze byłam radosna,wiele marzeń mam.Ciąża i geny to przyspieszyły,bo ojciec też tak miał i nikt nie powie,że taki zbieg okoliczności,że nie francowate geny.Mam bardzo dużo w sobie logiki,pamięci i uwagi,fajną pracę,dziecko zdrowe,mąż pomocny,dobre ubrania i do jasnej...mam dość,stanowcze dość

pozdrawiam

http://psychoterapia-krakow.net/

Witam serdecznie,

Przede wszystkim gratuluję Pani determinacji w dążeniu do pokonania tego przebiegłego schorzenia. Z OCD można całkowicie wyzdrowieć, problem leży w dobraniu odpowiedniej terapii i znalezieniu terapeuty, który wie jak pracować z osobą mającą OCD, a o to w Polsce nie jest łatwo. W leczeniu OCD nie chodzi o analizę myśli, przecież tego właśnie chce nerwica natręctw! Taka terapia wspomaga samonakręcający się mechanizm OCD - to donikąd nie prowadzi i widzę, że Pani już to wie!

Terapię, którą oferuję moim Klientom to coaching w oparciu o terapię CBT (behawioralno-poznawczą), który pomaga zrozumieć reguły tej przebiegłej gry i stopniowo, dzień po dniu wyjść z sideł zastawianych przez OCD. Kluczowe jest właściwe i konsekwentne zastosowanie techniki (z ang.) Exposure and Response Prevention, która to naprawdę pozwala odczuć poprawę w krótkim okresie czasu, więc głowa do góry i proszę znaleźć terapeutę, który wie o co chodzi i umie skutecznie pracować z osobą mającą nerwicę natręctw.