Jak wyleczyć się z zazdrości i braku zaufania w związku?

Jestem bardzo emocjonalną osobą.przeżyłem w życiu bardzo dużo,dużo widziałem(zdrady) i nie potrafię zaufać osobie którą kocham.-ja nigdy nie zdradziłem-wiem że ona jest wobec mnie szczera ale moja zazdrość i brak zaufania-mimo wszystko powoduje u mnie ataki agresji.czasami wydaje mi się że świat zwariował-ze zdrady są normalne,wpadam w szał (wyłączają się uczucia)o byle co przy czym ranię drugą osobę i powiem nie raz za dużo. Na wielu osobach sie zawiodłem. Czy można to w jakiś sposób wyleczyć?

Wyleczyć się nie da, można natomiast zbudować je w sobie. W niektórych i rzadkich przypadkach pomocna może być konsultacja psychologiczna.

Być może ma Pan nie do końca rozwiązane czy przepracowane emocje z przeszłości i te emocje przenosi na obecny związek, czy obecne relacje, postrzeganie świata w ogóle? Wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa i zaufania, doświadczenie bliskości, która nie grozi zranieniem jest procesem, który trwa jakiś czas. Jeśli tak jak Pan pisze jest w Panu dużo trudnych nieprzepracowanych emocji, to być może trzeba wielu, pozytywnych, korektywnych doświadczeń, by się to zmieniło.
Pytanie też skąd bierze się tak intensywna zazdrość? Być może z braku pewności siebie, poczucia wartości, a także z trudności w zaufaniu, bliskości, poczuciu bezpieczeństwa. Zachęcam, by spotkał się Pan z psychologiem i popracował na przyczynami zazdrości (które mogą okazać się wierzchołkiem góry lodowej), a także nad wcześniejszymi przeżyciami. Szczególnie, jeśli kontrola emocji sprawia Panu trudność, a agresja werbalna wywołuje konflikty i ranienie bliskich. Warto działać, zanik relacje, w których Pan jest zaczną się pogarszać i wygasać.