Jak wyleczyć stany depresyjne podczas rozwodu?

Witam wszystkich tu obecnych. Jestem w trakcie rozwodu i w związku z tym mam problemy natury psychologicznej. Źle sypiam, mam leki związane z odrzuceniem, niską samoocenę, brak chęci do czegokolwiek, brak pewności siebie, problemy ze swerą sexualną a skończywszy na sporadycznych myslach samobójczych. Przez moje zmiany nastroju od złości po przez obojętność na radości kończąc cierpi mój nowy związek. Nie mogę się skupić, mam zanik pamięci a niedawno duszności i lekkie bóle w klatce.

Witam Pana. To co Pan opisuje to reakcja Pana organizmu na trudną sytuację, w której się Pan znajduje. Polecam Panu bezpośredni kontakt z psychologiem, który pomoże Panu wypracować skuteczne sposoby na redukowanie stresu w Pana życiu. W Poznaniu jest przynajmniej jeden Ośrodek Interwencji Kryzysowej z którego pomocy może Pan skorzystać. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam
Pana dolegliwości są zapewne wynikiem
stresu związanego z rozwodem.
Rozwód należy do najbardziej traumatycznych
wydarzeń w życiu człowieka. Intensywność przeżywania
jest porównywalna ze śmiercią bliskiej osoby.
Zwykle całkowicie dezorganizuje życie.
Rozwód zazwyczaj niesie za sobą złość, niepokój,
frustrację, poczucie zwątpienia, poczucie odrzucenia,
poczucie rozpadu wewnętrznego, poczucie
osamotnienia, utratę pewności siebie
oraz poczucie niskiej wartości a nawet depresję.
Mogą też pojawiać się dolegliwości psychosomatyczne.
Powrót do równowagi psychofizycznej może zająć
wiele miesięcy a nawet lat.
Zachęcam Pana do podjęcia terapii psychologicznej,
która pomoże Panu odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości
a także pogodzić się z przeszłością
i rozpocząć nowy etap w życiu.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są
konsultacje za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie