Jak wyleczyć TRĄDZIK ?

Witam! Mam 15 lat i od 4 lat walczę z trądzikiem. Leczyłam trądzik różnymi sposobami, takimi jak dermatolog, który przepisywał mi żele i maści (metronidazol, clindacne, skinoren i wiele innych podobnych). Po jednych było jeszcze gorzej (wyskoczyły zaczerwienienia tzw plamy) po innych skóra była całkowicie wysuszona, po innych znowu naskórek się złuszczał. Leczyłam również antybiotykami i jak już czytałam inne opinie na ten temat - było lepiej tylko przez moment - tydzień? Poza tym jestem chyba za młoda, żeby być cały czas na antybiotykach? Regularnie chodzę do kosmetyczki, żeby usunąć to co można, jest lepiej ale tylko przez parę dni, później znowu jest to samo. Stosuję dietę, gdzie nie jem rzeczy w których występuje kakao, nie jem tzw dodatków (ketchup, majonez, musztarda) ogólnie ostre rzeczy. Pije herbaty z bratka oraz nagietka. Najgorsze jest to, że tego nie można za bardzo ukryć, ponieważ wszystkie pudry antybakteryjne są takie same, nic nie ukrywają, a pozostawiają smugi i twarz nie jest estetyczna, świeża, a poza tym się świeci. Możliwe dlatego, że mam tłustą cerę? A najgorsze jest to, że kiedy już od września pójdę do szkoły to ten puder będzie się stopniowo usuwał z twarzy, nie wspominając o wf-'ie? Chciałabym jakiejś porady, czy istnieje jeszcze jakaś minimalna szansa, że ten trądzik minie, czy są jeszcze jakieś środki na to?

Witam,

Trudno mi ocenić skuteczność stosowanych przez Ciebie preparatów, gdyż niewiem jak systematycznie je stosowałaś.

Warto pamiętać, że nierzadko początkowo stan skóry ulega pogorszeniu, by następnie zdecydownie się poprawić.

Wśród wymienionych preparatów nie ma zawierających pochodne kwasu retinowego, tzw. retinoidy. Może czas spróbować specyfiku zawierającego taką pochodną, ew. w połączeniu z antybiotykiem. Szczególnie, że kończy się lato, a stosowanie retinoidów wymaga ochrony przed promieniami UV. Dobrze byłoby zacząć od preparatów stosowanych zewnętrznie, a w razie ich nieskuteczności pomyśleć o stosowanych ogólnie.

Wszystko to jednak prowadzone być musi pod nadzorem dermatologa.

Pamiętać też trzeba o waruku powodzenia kuracji, a więc odpowiedniej pielęgnacji cery. Ponadto, jeśli makijaż jest w Twoim przypadku niezbędny, pamiętaj by wybierać kosmetyki przeznaczone do cery trądzikowej.

Pozdrawaim serdecznie

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.