Jak wyleczyć uciski i bóle głowy?

Witam! Wszystko zaczęło się pewnego dnia, gdy jadąc samochodem poczułem silny ból z tyłu głowy. Ból szybko minął, a po ciele rozpłynęła się gorąca fala i poczułem się mocno osłabiony. Po tym incydencie od ponad 3 miesięcy występują następujące objawy: lekkie bóle głowy w różnych miejscach (ukłucia), czasem kłucie uszu, uciski głowy oraz karku (tak jakby mięśnie były ponaciągane), uczucie ciśnienie w głowie lub w karku, uczucie ciężkiej głowy, uciski u nasady nosa, czasem lekkie drętwienie policzków. Objawy te czasem są nasilone, a czasem słabną, ale zawsze są obecne. Znikają lub słabną bardzo, gdy jestem w pozycji leżącej oraz rano po przebudzeniu. Z biegiem dnia nasilają się. Z badań miałem robione: - TK głowy z kontrastem - bez zmian, morfologię, OB, CRP - wszystko w porządku, - badanie moczu - w porządku, USG jamy brzusznej - w porządku. Dodatkowo chodzę na masaże, które mają za zadanie rozluźnić mięśnie szyi, ale nie przynoszą one rezultatów. Co może być przyczyną tych objawów i jaką diagnostykę mogę wykonać?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety nie podaje Pan swojego wieku ani żadnej informacji na temat Pana zdrowia (czy ma Pan zdiagnozowane choroby przewlekłe, czy przyjmuje Pan jakieś leki), co utrudnia postawienie wstępnej diagnozy.

Opisywane przez Pana dolegliwości nie są patognomoniczne dla żadnej choroby. Wydaje się jednak, że najbardziej prawdopodobną przyczyną Pana objawów jest choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa szyjnego. W celu potwierdzenia tych przypuszczeń konieczne jest wykonanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa.

Innymi chorobami objawiającymi się w podobny sposób są: nadciśnienie tętnicze, przewlekłe zapalenie zatok, zaburzenia nerwicowe.

Pozdrawiam