Mężczyzna , 19 lat Witam. Mam problem od kilku lat z uzależnianiem się od ludzi mi otaczających. Wychwytuje dana osobę i potrafię dziennie straszyć jego strony internetowe z tysiąc razy. Pisze SMS do nich kilkanaście razy dziennie a nie wysyłam. Gdy widzę co robią na snapczacie dopadam mnie szał mysle tylko jaki jestem beznadziejny nawet czasami mysle o samobojsctwie. Nie wiem co robić
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień Dobry Panu,

Zrozumiałam Pana tak, że od paru lat kontroluje Pan i sprawdza w Internecie poczynania wybranych osób, na ich stronach, co oni robią, czym się zajmują, co im się udaje.
Osoby te "chwalą się" swymi działaniami, a Pan porównując się do nich, zaczyna się czuć, że jest Pan "beznadziejny" i wtedy ma Pan myśli samobójcze.

Proszę Pana, zacznę od tego, że osoby te, które Pan obserwuje, bardzo prawdopodobne jest, że zamieszczają informacje, dając tym wyraz, że są uzdolnione i jak im się udaje to osiągnąć.
Natomiast nie mówią głośno o tym, ile wymaga to od nich czasu, energii, dokonywania wyborów, "sfokusowania" na konkretnych działaniach.

Z tego, co Pan napisał widzę to tak, że jeszcze nie odkrył Pan swojej PASJI, która by Pana zainspirowała, dawała radość i wciągnęła na tyle, że już nie miał by Pan czasu "śledzić" strony www.

Podpowiadam Panu, co mógłby Pan...

- zacząć czytać mądre Poradniki o pasjach, hobby lub inne, które wniosłyby cenną dla Pana wiedzę.
Zachęcam Pana do zapisania się do biblioteki-( nic to nie kosztuje), a są w tej chwili ogromne zasoby wartościowych książek.

- podjęcie aktywności fizycznej i systematyczne jej realizowanie, np. szybki marsz, bieganie, rower, może pływanie, a może joga ( coraz więcej mężczyzn uprawia czynnie jogę, która dodatkowo uwalnia umysł od niepotrzebnych myśli).

- znaleźć interesującą społeczność, koło, skupiającą fajnych ludzi, która spotyka się cyklicznie.

- a może Pan sam by zainicjował powstanie społeczności, której byłby Pan założycielem?

Podsumowując, myślę, że ważne jest dla Pana dotarcie do swojej pasji, rozwijanie jej i zajęcie się nią na tyle, żeby po prostu nie miał już Pan czasu na zajmowanie się innymi ludźmi i tym co oni robią.

Dodatkowo zachęcam Pana do pracy z psychologiem, z którym mógłby Pan dotrzeć do swoich zasobów, poczuć je i z radością z nich korzystać.
Może Pan otrzymać skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, od lekarza pierwszego kontaktu- w ramach NFZ-tu.

Jeśli miałby Pan życzenie, to serdecznie zapraszam do rozmowy,

Życzę Panu odkrycia angażującej pasji,
Irena Mielnik-Madej

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam Pana. Po przeczytaniu Pana postu myślę, że znajduje się Pan w sytuacji kryzysowej. Dlatego bardzo Pana namawiam, żeby Pan skorzystał z pomocy, która jest dostępna w Krakowie i jest bezpłatna. Kontakt bezpośredni ze specjalistą mam nadzieję pomoże Panu uporać się z tym problemem. Poniżej podaję dane miejsca, o którym napisałem:
Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie
ul. Radziwiłłowska 8 b
31-026 Kraków
Całodobowy numer: 12 421 92 82
Pozdrawiam Pana

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • PsychologiaPsychologia jest dziedziną, która od lat wzbudza ogromną ciekawość. Obok chorób ciała dużym zainteresowaniem cieszą się bowiem choroby psychiczne. Zaburzenia tego typu są znacznie bardziej powszechne, niż zwykło się uważać.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Zaburzenia snu

Budzenie się w nocy

Budzenie się w nocy znacznie obniża jakość snu. Człowiek wstaje rano zmęczony, jakby w ogóle nie spał. Niektórzy budzą się kilkakrotnie, a nawet kilkadziesiąt razy w ciągu nocy. Nic nie pomaga przewracanie się z boku na bok, zmiana ułożenia ciała, poprawa...

Uzależnienia

Dziwne uzależnienia gwiazd

Dziwne uzależnienia gwiazd

Katy Perry Katy Perry przyznaje się do niezwykłej dbałości o swoje zęby. Ogólnie nie ma w tym nic dziwnego, jednak piosenkarka potrafi szczotkować swoje zęby sześć razy dziennie i na wszelki wypadek zabiera ze sobą zawsze duże ilości nowych szczoteczek...

Inteligencja

Jak ćwiczyć mózg?

Z wiekiem szwankuje nie tylko zdrowie fizyczne, ale i sprawność umysłowa. Specjaliści przekonują jednak, że wystarczy wykonywać jedno ćwiczenie na mózg dziennie, by na dłużej cieszyć się dobrą pamięcią i intelektem ostrym jak brzytwa. Najważniejsza jest...

Motywacja

Automotywacja

Czasami człowiek myśli: „Żeby mi się tak bardzo chciało, jak mi się nie chce". Ma problem z doprowadzeniem do końca rozpoczętych zadań, utrzymaniem energii i entuzjazmu, rezygnuje w przedbiegach z realizacji marzeń, traci wiarę w skuteczność własnych...

Stres

Joga - metoda na stres nie tylko dla kobiet!

Zaplanowanie wakacyjnego wyjazdu, troska o rodzinę, wychowywanie dzieci, rozwój zawodowy czy aktywne życie towarzyskie - współczesne kobiety w większości przypadków z sukcesem łączą te obowiązki. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nadmiar zadań i...

Rozwój osobisty

Zmiana drogą do sukcesu

Doświadczenie uczy nas, że pewne w życiu są jedynie dwie rzeczy: śmierć i podatki. W ostatnich latach coraz częściej dochodzimy do wniosku, że jest jeszcze jedno, czego możemy być pewni. To zmiana. Te trzy procesy są z jednej strony nieuchronne, a z...

Motywacja

Na pewno ci się uda!

Grunt to mocne, motywujące hasło. Co byś w życiu nie robił ważna jest motywacja. Bez motywacji daleko nie zajedziesz, okażesz się leniwy, nie ambitny i w końcu słaby. Niczego nie osiągniesz, nic ci się nie uda, będziesz średniakiem do końca życia. A wystarczy...