Jak wyleczyć wirusowe zapalenie gardła?

Witam. Od ponad 4 tygodni zmaganmsię z wirusowym zapaleniem gardła. Moj lekarz przepisal mi s na syrop oraz płyn do plukania gardla. Kaszel i lejacy katar znacznie sie zmniemszyly. Po katarze nie ma juz sladu. Niestety gardło nadal czerwone i boli. Widać az naczynia krwionośne. Lewy migdał powiększony ale bolą wręcz kluja obydwa. Ból promieniuje do uszu. Problem z przelykaniem. Próbowałam wszystkim domowych metod. Biorę też ibuprofen. Co mam robić? Do antybiotyków to się chyba nie kwalifikuje bo nie mam anginy ani gorączki.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna ponowna ocena przez lekarza rodzinnego i ew skierowanie do laryngologa.