Jak wyleczyć wypadanie włosów?

Witam. Od dawna walcze z wypadaniem wlosów- prawie 10 lat. Dawno temu chcąc rozjaśnić włosy wylałam na głowę rozjaśniacz, który nie powinien mieć kontaktu ze skórą głowy. Włosy wypadały garściami. Stosowałam setki ''cudownych'' odżywek, suplementów i reklamowanych ampułek. Chwilami bywało lepiej, jednak wypadanie ciągle powraca. Dermatolog powiedział, że ''spaliłam'' cebulki. Czy to znaczy, że już nic nie da się zrobić? Nie mam łysych placków, jednak włosów bardzo mało.

Dzień dobry Pani,

w takim przypadku warto sprawdzić kondycję mieszków włosowych i wykluczyć ewentualne bliznowacenie choćby pojedynczych. W tym celu warto udać się do dermatologa specjalizującego się w problemach z włosami lub trychologa. Jeśli okaże się, że mieszki są nie naruszone to można pomyśleć nad ich pobudzeniem, np. przy pomocy mezoterapii owłosionej skóry głowy.

Pozdrawiam,
ES

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.