Jak wyleczyć zapalenie oskrzeli?

Witam, trzy tygodnie temu, prawdopodobnie przez klimatyzację w pociągu doznałem uporczywego kaszlu. Laskotanie w gardle, duża ilość wydzieliny, rano i w nocy duszacy kaszel. Z głupoty do lekarza poszedłem po prawie dwóch tygodniach od pierwszych dolegliwości. Pani doktor wykryła zapalenie oskrzeli, i przypisala antybiotyk 3 dniowy z opcją przedłużonej trzydniowej kuracji w razie braku super poprawy. Po pierwszym użyciu kaszel mocno ustąpił, pojawia się maksymalnie do kilkunastu razy na dzień, co najważniejsze nie mam duszności i noce z porankami są spokojne. Jednak jutro mam ostatni, szósty dzień antybiotyku, a od początku zażywania intensywność kaszlj mam wrażenie jest taka sama. Zaczynam się ok 3 razy dziennie mam Mocniejszy kaszel, który odczuwam jakby skurczenie w klatce gdy chce nabrać oddechu, mogę przy tym wydać dziwny dźwięk . Odrywa się raczej już bezbarwna zdrowsza wydzielina. Cxy powinienem odczekać jeszcze parę dni na poprawę, czy zgłosić się do lekarza z niezadowalajacym efektem antybiotyku? Dodam że stosuje probiotyk, oraz pale (nie nałogowo,raczej okazjonalnie).

Witam jeśli objawy się jeszcze nie osłabiły to proszę udać się do lekarza prowadzącego