Jak wyleczyć zapalenie spojówek?

Mam 25 lat i od kilku m-cy lecze zapalenie spojowek do tego mam zapalenie kanalika lzowego leczylam sie antybiotykami ktore nie pomogly,inna p.doktor stwierdzila alergie i przepisala tylko krople nie widzac przekrwionych spojowek ani popuchnietego worka łzowego dolegliwosc nie ustapila wrecz odwrotnie,nasilila sie obrzekiem,pieczeniem,za dnia biała wydzielina z rana lekko zaropiala prosze o porade bo martwie sie ze moj stan przejdzie w stan przewlekły pozdrawiam

Witam,

opisywane objawy mogą sugerować infekcję grzybiczą dróg łzowych. Wymazy i posiewy wydzieliny dają wynik pozytywny tylko w 1% przypadków. Zatem diagnostykę można przeprowadzić na podstawie objawów klinicznych lub mikroendoskopii dróg łzowych.

Proponuję niezwłoczną konsultację okulistyczną.