Jak wyleczyć zatkaną przegrodę nosową?

Od dłuższego już czasu mam ciągle zatkaną jedną przegrodę nosową. Nie jest to tak, że nie mogę przez nią oddychać, ale nieustannie to czuję i "świszczę" przy oddychaniu. W ostatnim czasie doszły do tego częste przeziębienia, które potęgują uczucie zapchanego nosa. Uczucie nasila się też przy coraz częstszych bólach głowy. Lekarz rodzinny zalecił mi różne spraye do nosa, a gdy nadal zgłaszałam dolegliwość polecił irygację zatok, ale to prawie nic nie daje. Proszę o jakieś porady.

Przy przewlekłym problemie z zatokami powinna się Pani udać do laryngologa, leczenie objawowe jak sama Pani zauważyła nie jest już wystarczające.