Jak wyleczyć zespół lęku uogólnionego?

Dzień dobry, Cierpię na zespół leku uogólnionego czy po zastosowaniu farmoterapii oraz psychoterapii istnieje możliwość wyleczenia tego zaburzenia ??

Dzień dobry,
Leczenie kompleksowe polegające na połączeniu farmakoterapii z psychoterapią jest najbardziej skuteczne. W przypadku zaburzenia lęku uogólnionego skuteczna jest psychoterapia poznawczo -
behawioralna, co oczywiście nie oznacza że inne podejścia nie mogą przynieść równie dobrych efektów. Zaburzenia psychiczne zwykle są trudne do wyleczenia, ale w przypadku np. tych z grupy lękowych teoretycznie możliwe do wyleczenia. Sporo zależy także od konkretnego przypadku i tak naprawdę dwie osoby z tą samą diagnozą mogą bardzo różnić się między sobą objawami, ich nasileniem i poziomem funkcjonowania. Niestety nie mogę Panu obiecać pewności odnośnie całkowitego wyleczenia, gdyż nawet z Panem nie rozmawiałam. Zachęcam jednak bardzo do podjęcia leczenia i uwzględnienia obu metod leczenia, gdyż leki i psychoterapia przy Pana zaburzeniu mogą być bardzo skuteczne. Zespół lęku uogólnionego w zasadzie powinien być leczony nie tylko lekami, ale również psychoterapią bo tu potrzebna jest rozmowa. Polecam także książkę "Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi" Edmund J. Bourne, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i zauważy Pan w krótkim czasie zmiany pod wpływem leczenia.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog - kulczycka.pl/