Jak wyliczyć dni płodne i niepłodne przy moim cyklu?

Ostatnia miesiączkę miałam 18 stycznia 2011 a skończyła się 23 stycznia. Okres mam nieregularny 26 - 28 dni, to na jaki dzień przypadają moje dni płodne? Jak je obliczyć? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Aby orientacyjnie określić dni płodne i niepłodne należy posłużyć się następującą metodą. Od najkrótszego cyklu odjąć 20 czyli w Pani przypadku 26-20=6. Natomiast od najdłuższego odjąć 11 czyli 28-11=17. Według tego dni płodne przypadają pomiędzy 6 a 17 dniem cyklu.

Pozdrawiam