Jak wyliczyć dni płodne, jeżeli nie mam oznak płodnego śluzu?

Witam serdecznie,
mam pytanie odnośnie do dni płodnych i niepłodnych, czytałam pani post i pisze pani w nim, że powinien pokazać się śluz w czasie dni płodnych, a co jeśli on nie występuje, ja takiej reakcji u siebie nie zauważam, mam 30 lat i staram się bardzo długo już o dziecko. Miesiączki też mam nieregularne z powodu leczenia się na tarczycę.
Proszę o radę i z góry dziękuję za odpowiedź!

Witam serdecznie!
Niestety Pani post zawiera za mało informacji, by móc udzielić Pani satysfakcjonującej odpowiedzi. Ze względu na wielowątkowość problemu będę odpisywać po kolei.
Po pierwsze, zaburzenia czynności tarczycy, jeśli są prawidłowo leczone nie powinny objawiać się zaburzeniami miesiączkowania. Jeżeli planują Państwo dziecko, konieczne jest wprowadzenie Pani w stan eutyreozy, czyli unormowanie poziomu hormonów. Jest to niezbędne dla prawidłowego przebiegu ciąży i rozwoju maluszka.
Po drugie, wspomina Pani, że od dawna staracie się o dziecko. Nie precyzuje Pani rodzaju zaburzenia. W przypadku niedoczynności tarczycy mogą występować problemy z poczęciem.
Jeżeli próby poczęcie trwają już ponad 12 miesięcy przy regularnych zbliżeniach, konieczna jest wizyta u ginekologa, który dokładnie określi, co jest przyczyną problemu.
Na koniec, Pani pytanie podstawowe. Niestety przy nieregularnych cyklach metoda kalendarzykowa jest wysoce nieskuteczna. Znacznie lepsza jest metoda objawowo-termiczna. Problem w Pani przypadku polega na braku wystarczającej ilości śluzu. Sugerowałabym popróbować jeszcze pooceniać śluz i mierzyć temperaturę. Być może konieczne jest zdobycie doświadczenia. Nie zawsze śluz jest tak charakterystyczny jak na zdjęciach czy opisach. Ewentualnie może Pani zaopatrzyć się w testy owulacyjne.
Pozdrawiam