Jak wyliczyć owulację?

Okres miałam od 22 października do 4 grudnia. Kochamy się z narzeczonym codziennie. Nie używamy żadnych zabezpieczeń. Tabletek nie biorę od 4 miesięcy, a od dwóch dni pobolewa mnie podbrzusze, mam bóle głowy i długo śpię. Do kolejnej miesiączki jeszcze około 14 dni. Nie umiem wyliczać dni płodnych. Proszę o radę. Z góry dziękuję.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Najprawdopodobniej właśnie teraz jest Pani w okresie płodnym! Owulacja występuje bowiem zwykle ok. 2 tygodnie przed końcem cyklu. Dni płodne pozna Pani też po charakterystyczncyh zmianach w śluzie i ewentualnie po wzroście temperatury, jeśli ją Pani mierzy. Może Pani więcej poczytać o tym w odpowiedzi na inne (podobne) pytanie: /pytania/jak-oblicza-sie-dni-plodne.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!