Jak wymienić protezę osiadającą na szkieletową?

Witam Jakiś czas temu wyłamał mi się most który miałem założony na górnej 3-6, niemniej w międzyczasie musiałem usunąć 7. Obecnej chwili posiadam protezę osiadającą jednak chciałbym wymienić ją na protezę szkieletową, chciałabym dowiedzieć się czy istnieje możliwość wykonania takiej protezy i jaki jest przybliżony koszt? Bardzo dziękuję za info Pozdrawiam

Witam
Uzupełnienie braków zębowych za pomocą protezy szkieletowej w Pańskim przypadku najprawdopodobniej jest możliwe. Przybliżony koszt takiego uzupełnienia w Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej CZAR-DENT to 1 500 zł. W celu dokładnego ustalenia planu leczenia, a co za tym idzie, kosztorysu - konieczne jest dokładne badanie jamy ustnej, ocena ilości braków oraz kondycji pozostałych zębów. Chciałbym jednocześnie zaznaczyć, że prawdopodobnie nie jest to jedyne rozwiązanie.

Łączę pozdrowienia
Paweł Ponichtera
www.czar-dent.pl

Witam
Pochwalam Pana pomysł wymiany protezy osiadającej na szkieletową. Proteza ta zbudowana jest z metalu,tak więc jest solidna a zasięg jej płyty w górnym łuku zębowym jest ograniczony do minimum (co ma niebagatelne znaczenie dla pacjentów z odruchem wymiotnym). Proteza utrzymuje się w ustach za pomocą klamer, które inaczej niż w protezach osiadających,nie obejmują zęba dookoła,lecz opierają się głównie na powierzchni zgryzowej. Niestety klamry te są niezbyt estetyczne ale można ich uniknąć stosując elementy precyzyjne takie jak : kuleczki, zamki, zatrzaski, zasuwki itd. które jak zamek do klucza pasują do anatomii pozostałych zębów (proteza przy zakładaniu robi “klik” i zasuwka trzyma protezę na miejscu). Jest to dobre rozwiązanie dla pacjentów,którzy obawiają się wypadnięcia protezy podczas wykonywania codziennych czynności, niestety dosyć znacznie podnosi jej cenę.
Koszt wykonania takiej protezy zależy od jej wielkości i " wyposażenia" i oscyluje między 1200 - 2000 zł. a czasami drożej.
Pozdrawiam
Krystyna Pikałą

Witam,prawdopodobnie istnieje taka mozliwość jednak jednoznaczną odpowiedz uzyska Pan po badaniu podłoża protetycznego i konfiguracji brakow w gabinecie!koszt ok 1500-2000zł jeden łuk,pozdrawiam

Możliwość wykonania protezy szkieletowej zależy od stanu pozostałych Pana zębów. Proteza szkieletowa jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż proteza częściowa osiadająca. Dzięki wykorzystaniu Pana zębów do "podparcia" protezy, pozwala ona na znacznie bardzien fizjologiczne przenoszenie sil żucia. Koszt takiej protezy w moim gabinecie wynosi 1300-1600zł