Jak wymodelować uda, brzuch i boczki?

Jestem kobietą. Moja masa ciała wynosi około 56 kg na 170 cm. Mam 15 lat. Jestem nierozciągnięta, nie mogę dotknąć palcami podłogi i garbię się. Nie jeżdżę na rowerze, ale uczę się jazdy na rolkach. Ćwiczę tylko na lekcjach wf. Wcześniej się nie odchudzałam. W mojej rodzinie nie ma otyłości ani nadwagi. Nie byłam u lekarza, aby wykluczyć chorobowe przyczyny wystąpienia otyłości. Jadam wszystko bez ograniczeń. Nie jadam jedynie śniadania, lecz zabieram ze sobą kanapki do szkoły. Nie choruję na choroby przewlekłe. Czekam na odpowiedź:) Pozdrawiam

Witam,

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że twoja masa ciała jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać. Jeśli czujesz dyskomfort z powodu tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, powinnaś zacząć wykonywać ćwiczenia na tę partię ciała. Polecam ćwiczenia z naszej strony www.abccwiczenia.pl oraz inne przykładowe ćwiczenia na brzuch:

1. Klasyczne brzuszki - połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem zrób skłon tułowia do przodu. Połóż się z powrotem na plecy. Przy ćwiczeniu miej napięte mięśnie brzucha.
2. Skośne brzuszki - połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem wykonaj skręt tułowia, kierując prawy łokieć ponad lewe kolano. Połóż się na podłodze. Rób ćwiczenie naprzemiennie w obie strony.
3. Połóż się na plecach, ramiona ułóż po bokach w jednej linii z barkami. Ugnij kolana i przyciągnij nogi do klatki piersiowej, tworząc z nią kąt 90 stopni. Weź wdech i z wydechem przenieś nogi na prawą stronę, bez odrywania barków od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę

Unikaj też niezdrowych, wysokokalorycznych produktów: dania fast food, słodycze, chipsy, pizza, słone przekąski, napoje gazowane i napoje słodzone. Wprowadź więcej warzyw i ryb do swojej diety, posiłki spożywaj regularnie i często, ale mało. Zdrowe nawyki żywieniowe połączone z aktywnością fizyczną pozwolą Ci ukształtować sylwetkę i uniknąć nadwagi w przyszłości.

Pozdrawiam.