Jak wymodelować uda i talię?

Witam, mam 19 lat, ważę 73 kilo i mam 177 cm wzrostu. Jak każda kobieta mam problem z zaakceptowaniem niektórych partii ciała, z których bym mogła się pozbyć tkanki tłuszczowej. Stopień mojej aktywności fizycznej jest niewielki. Kiedyś trochę biegałam i grałam w siatkówkę, ale to czysto relaksacyjne, dla siebie. Moje próby co do odchudzania były różne. Poprzez jakieś ćwiczenia, ograniczenie jedzenia. Nigdy nie specjalistyczne. Niestety z ujemnym skutkiem. W mojej rodzinie nikt nie cierpi na nadwagę, ale zauważyłam, że mam bardzo powolne spalanie materii.

Zazwyczaj w pośpiechu nie jem śniadania, a mój dzienny tryb żywieniowy ogranicza się do 3-4 posiłków w ciągu dnia i zazwyczaj kończę go późnym podjadaniem z racji kolacji około 18. Ale raczej nie z głodu, po prostu coś zagryzam, gdy np. mi się nudzi. W weekend jem jak wstanę, więc jest to godzina 11-12. Później jakaś przekąska, obiad, a następnie kolacja. Moje ciało jest nieproporcjonalnie zbudowane. Chciałabym wyszczuplić odrobinę talię. Również zauważyłam zbytnie nagromadzenie tkanki tłuszczowej na rękach w okolicy ramion. No i coś, z czym w ogóle nie umiem się uporać, to masywne uda. Nie są one umięśnione i pokrywa je głównie tłuszcz. Prosiłabym o pomoc, bym mogła schudnąć około 8 kg. Obiecałam sobie wytrwałość w dążeniu do osiągnięcia celu. Dziękuję:)

Witam,

Pani masa ciała jest prawidłowa. BMI wynosi 23, co oznacza normę. Nie musi się Pani odchudzać. Mimo to warto przyspieszyć przemianę materii. Najlepszym sposobem jest aktywność fizyczna i regularne spożywanie posiłków. Bardzo ważne jest jedzenie śniadań, które napędzają metabolizm na cały dzień. Powinna Pani o nich pamiętać i spożywać je do godziny od wstania. Nie wiem jak wyglądają Pani posiłki, ale po przeczytaniu artykułu powinna Pani sama zauważyć swoje błędy i móc je skorygować: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Najlepszym ćwiczeniem na uda jest jazda na rowerze. Czy to stacjonarnym, czy klasycznym. Polecam również jogging i pływanie. Natomiast na ramiona polecam wykonywanie damskich pompek. Inne ćwiczenia znajdzie Pani na naszej stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.