Jak wyregulować długie cykle?

Witam! Mam bardzo długie cykle, zazwyczaj miałam 35 dniowe. Od pewnego czasu stały się już 40-dniowe.Czy powinnam się martwić.Dodam że jestem młodą mamą mam 2-letniego synka, czy może być jakaś konkretna przyczyna czy w jakiś naturalny sposób można wyregulować cykle?Bardzo proszę o odp, z góry dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Standardowy cykl miesięczny twa 22-35 dni. Wydłużenie cyklów do 40 dni może być spowodowane wahaniami poziomu hormonów. Niestety nie istnieje żadna naturalna metoda umożliwiająca wyregulowanie cyklów bez poznania przyczyny ich długości. Proszę zgłosić się do ginekologa, który ustali najbardziej prawdopodobną przyczynę takiego stanu rzeczy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią długie cykle mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem skutek zaburzeń hormonalnych (jajnikowych, przysadkowych, tarczycowych, itd.) jak i objaw nieprawidłowej diety, zaburzeń snu i stresu. Zdecydowanie dobrze byłoby jednak gdyby skonsultowała się Pani z lekarzem ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci badania dodatkowe. Określenie przyczyny długiego cyklu pozwoli wdrożyć właściwe, celowane postępowanie.