Jak „wyrównać” wagę?

Mam 166 cm wzrostu i ważę 54 kg, wiem że moja waga jest prawidłowa według wskaźnika BMI, nie chcę specjalnie chudnąć, ale wkurza mnie to, że mam chude nogi i ręce, a więcej ciałka na brzuchu i pupie, czy jest jakaś specjalna dieta, która może „wyrównać” te rzeczy, żebym była proporcjonalna?
ponad rok temu

Witam,
budowa ciała jest kwestią genetyczną, nie można sprawić, aby tkanka tłuszczowa odkładała się wszędzie równomiernie, podczas gdy do tej pory tak nie było. Mimo to można temu zaradzić poprzez ćwiczenia fizyczne. Ćwicząc te partie ciała, z których chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej modelujesz ciało i je wysmuklasz.
Dlatego proponuję wykonywać przykładowo 20 minut ćwiczeń siłowych na określone partie ciała, np. brzuszki, pompki, przysiady, ćwiczenia z tzw. motylkiem i inne, które znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl, a dalej minimum 30 minut ćwiczeń tlenowych, świetne będzie m.in. pływanie, które wysmukla ciało, przy czym nie jest męczące.
Pozdrawiam