Jak wyrwać się z toksycznej relacji z mężczyzną, który mnie szantażował?

Od 13 roku życia wspołżyłam z sąsiadem bo on miał na to ochotę i on sam zaczął to wszystko. szantażował mnie ze mnie zniszczy bałam się rodziców i robiłam to co mi kazał byłam bita itp.mmam teraz 26 lat można powiedzieć że to wszystko przejawiło się w miłość. Nie umiem dać se rady on ma swoją rodzinę i dzieci. Nie da się ukryć w otoczeniu że miał kochankę i że to jestem ja nią. Tylko dla czystości od 13 roku na 20 to nie była miłość tylko szantaż

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za kontakt i za zaufanie, za podzielenie się Swoją mocno urazową historią osobistą, z historią nadużyć seksualnych w tle.

Przyznaję, że z dużym niepokojem przeczytałam od Pani wiadomość.
Wyobrażam Sobie, jak może się Pani czuć (tak, jak potrafię) będąc tak uwikłaną w relację, z której powstał tzw. syndrom sztokholmski.

Dobra wiadomość jest taka, że ucieszyło mnie, że poszukuje Pani dla Siebie pomocy, i tak, jak Panią zrozumiałam, dostrzega Pani przemoc seksualną/fizyczną/mentalną, jaką stosował wobec Pani Sąsiad, jest Pani tego świadoma.
Czy jest Pani świadoma, że za takie czyny wobec Dziecka, poniżej 15 roku życia, odpowiada się prawnie i ponosi za to konsekwencje prawne?
TO, CO zadziało się w Pani pięknym, młodzieńczym okresie życia, tak bardzo warunkuje Pani obecne życie?

Uświadamiam Panią, że pora skończyć z lękiem i z obawami/lękiem, bo Pani działa się i dzieje krzywda.

Jestem Autorką dwóch artykułów, opublikowanych, na Portalu WP Abc Zdrowie, którymi dzielę się z Panią, uświadamiając Panią, jak poważne są konsekwencje wykorzystywania seksualnego w dzieciństwie:
https://portal.abczdrowie.pl/molestowanie-dzieci-konsekwencje-w-doroslym-zyciu-co-mozna-zrobic

https://portal.abczdrowie.pl/sekret-dziecka

Podsumowując, jest Pani dorosłą Kobietą, zasługującą na szczęśliwe i radosne życie.
Dlatego, proszę już nie czekać i sięgnąć po niezbędne dla Pani wsparcie oraz pomoc specjalistyczną (Psychologa/Psychoterapeuty) by mogła Pani na tyle wzmocnić Siebie, nabyć odwagi, by podjąć dla Siebie tylko najbardziej optymalne decyzje i rozwiązania.

Specjalizuję się w pracy z osobami dorosłymi, wykorzystywanymi seksualnie w dzieciństwie - jeśli miałaby Pani życzenie rozmowy ze mną oraz pracy terapeutycznej, zapraszam na sesję do Gabinetu, lub via Skype/Messenger.

Wspieram Panią mentalnie, życząc Pani mądrego i świadomego zadbania o Siebie,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605