Jak wyszczuplić nogi poprzez jazdę na rowerze?

Witam. Zamierzam wyszczuplić swoje nogi (objętość uda - 61 cm, łydki - 44), dlatego też wsiadam na rower. Żeby tego dokonać, należy jeździć na najmniejszej przerzutce, zgadza się? Poza tym; jakim tempem, jak często i jak długo? Z góry dziękuję na odpowiedź!

Witam,

Jeżdżąc na rowerze w celu wysmuklenia nóg, rzeczywiście należy jechać z małym obciążeniem, ale za to szybko pedałować, czyli jechać z tzw. wysoką kadencją.

Myślę, że taki trening 3 razy w tygodniu po 60 minut będzie optymalnym treningiem. Oczywiście mówimy o jeździe rekreacyjnej, dla kondycji, dla sylwetki - nie o jeździe wyczynowej.
Warto utrzymywać przez cały czas jazdy dość wysoką kadencję (około 95-100 obr/ min).

Pozdrawiam
Ewelina Wieczorek
www.epicentrumzdrowia.pl

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Przed rozpoczęciem treningów warto wykonać segmentową analizę składu ciała z okresleniem zawartości tkanki mięśniowej i tłuszczowej w nogach oraz później kontrolować spadki.