Jak wyszczuplić ramiona, ręce i uda?

Mam 15 lat, 166 wzrostu. Moim kompleksem jest moja górna część ciała, dość nieproporcjonalna co do reszty sylwetki. Czy w jakiś sposób mogłabym wysmuklić ręce oraz ramiona. Nie są pokryte warstwą tłuszczu, raczej są napięte. Nie wiem czy możliwy jest efekt ich wyszczuplenia, do mojego ideału kayi scodelario, ale prosiłabym o jakiekolwiek porady. Oprócz tego zastanawiałam się w jaki sposób wysmuklić również łydki i uda, na których pojawiły się lekkie zarysy mięśni, bez nadmiernego ich rozbudowania. Czy potrzebna byłaby jakaś specjalnie zbilansowana dieta. Staram prowadzić zdrowy styl życia, choć nie zawsze rezygnuje ze słodyczy. Nie chciałabym zbyt dużej diety ze względu na bardzo mały biust, który po niej mógłby się stać mikroskopijny. Staram się codziennie wykonywać 100 nożyc pionowych i poziomych, czasami jeżdżę na rowerze. Na śniadanie jem albo musli albo sałatki owocowe, na obiad najczęściej jakieś mięso lub rybę, a na kolacje również kanapki. Pomiędzy posiłkami często jem owoce. Z góry dziękuję i liczę na doskonałe porady. ;d

Witam! Myślę, że dieta odchudzająca w Twoim przypadku nie jest konieczna - jak sama wspomniałaś masz prawidłową masę ciała, a jedyne co chciałabyś zmienić to wysmuklić sylwetkę. Twój jadłospis wydaje się być prawidłowy choć mam za mało informacji, aby stwierdzić to w 100%. Warto skupić się na ćwiczeniach. Zacznijmy od górnej partii ciała, czyli od ramion i rąk. Polecam ćwiczenia z hantelkami takimi do 1,5 kg lub jeśli takich nie posiadasz z butelkami wody, dodatkowo ćwiczenia z naszej strony http://tematy.portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-rece-i-ramiona, jeśli chodzi o łydki i uda polecam jazdę na rowerze, bieganie lub taniec. Dodatkowo, aby nie tylko stracić zbędny tłuszcz, ale również uelastycznić ciało. Ćwicz 3 razy w tygodniu po około 40 minut. Pozdrawiam, mgr inż. Aleksandra Kilen-Zasieczna