Jak wyszczuplić uda w tym wieku?

Mam 18 lat i ważę 70 kg. Ćwiczę co trzy dni pod rząd uda, pośladki i brzuch po godzinie. Czwartego dni odpoczywam i chodzę w ten dzień na długi spacer , robiąć duże kroki. Mam problem z dużymi udami. Codziennie jem śniadanie , a na nie pładki kukurydziane z mlekien. Jem pięć posiłków dziennie śniadanie , drugie śniadanie- bułkę fitness i później jabłko,obiad- zupę lub kurczaka lub naleźniki. Na kolację jem płatki owsiane i jabłko. Priszę mi pomóc w pytaniu... Co rzobić aby uda były mniejsze, a przy okazji tłuszcz w całym ciele stał się mniejszy. Dodam , że mój wzrost to 171 cm. Proszę o rady , które mi pomogą w osiągnięciu celu.

Dzień dobry,
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że z podanych przez Panią danych wynika, że ma Pani prawidłową masę ciała. Oznacza to, że nie powinna Pani się odchudzać, ewentualnie pracować nad sylwetką i dbać o zdrową dietę. Jednocześnie, jeśli uważa Pani, że Pani uda są duże, może to oznaczać, że Pani ciało właśnie tam lubi kumulować tkankę tłuszczową. W takim przypadku właśnie w tym miejscu będzie Pani szczupleć najwolniej. Niestety nie ma metody, która pozwoliłaby zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej w konkretnym miejscu ciała. Jeśli się chudnie, chudnie się wszędzie, ale jak wspomniałem, najwolniej tam, gdzie najłatwiej odkłada się tkanka tłuszczowa.
Bardzo polecam skorzystać z pomiaru składu ciała u dietetyka lub na siłowni. Pozwoli to stwierdzić na ile Pani uda składają się z tkanki tłuszczowej, a na ile są to mięśnie.
Jednocześnie bardzo proszę pod żadnym pozorem nie próbować się odchudzać restrykcyjnymi dietami. Spowodują one jedynie zaburzenia w metabolizmie i dadzą efekt jo-jo.
Myślę, warto skonsultować się z dietetykiem i zaplanować plan zdrowego odżywiania, porozmawiać o dobrych zmianach w diecie.
Pozdrawiam i życzę zdrowia,
Marek Aleksander Przondo
Dyplomowany dietetyk
http://dietetyczny.guru/
http://facebook.com/dietetycznyguru/