Jak wytłumaczyć mężowi swoje potrzeby?

Witam mam 26 lat mam syna 2 lata i meza 27lat. Maz pracuje ja się synem zajmuje. Maz jest osobową ambitną nie ma dla niego zeczynie mozliwych. Najbardziej niemożliwa dla niego jestem ja nie może sobie wyobrazić ze jaka kolwiek matka a zwłaszcza ja jest zmęczona i potrzebuje raz na jakiś czas odskoczni. Czuje że on myśli że ja nic nie robię tylko marudzę. I o tym żeby wyjść do kina czy do klubu. A ja ja ani przyjaciół tylko jeżdżę od siebie ze wsi do mamy co tam też nie jest za różowo. I mam dość. Nie umiem mu wytłumaczyć ze chce się powrotem uśmiechać. A nie ciągle obowiązki. Rozumiem co trochę bo jemu umarli rodzice na raka. I zostały 2 siostry. Ale ja już tak nie mogę. Ciągle placze...

Jeśli obniżenie nastroju i płacz pojawiają się często, ma Pani poczucie braku radości w życiu i zmęczenia- warto skorzystać z pomocy psychologa. Podobne obawy mogą (ale nie muszą) być objawami zarówno kryzysu w małżeństwie, przemęczenia związanego np z monotonią, ale także depresji. Dlatego ważna byłaby konsultacja i diagnostyka, a w razie potrzeby podjęcie odpowiednich kroków (np. psychoterapia, psychoterapia małżeńska, konsultacja z lekarzem psychiatrą i farmakoterapia itp)