Jak wytłumaczyć rodzinie przyczyny wyprowadzki?

Witam! Mam 24 lata i jestem dziewczyną. Do tej pory mieszkałam z rodzicami i dziadkami. Zawsze byłam na ich zawołanie, robiłam co wszyscy chcieli, zawoziłam itp. Czasami zdarzały się obelgi w moją stronę za nic. W miniony piątek się wyprowadziłam i znalazłam pracę w większym mieście (bo mieszkam na wsi). Teraz codziennie dostaję telefony od mamy i babci, że moje miejsce jest w domu, że tak nie powinno się traktować rodziców, że jestem niewdzięczna. Jak mam z nimi rozmawiać żeby zrozumieli?

Witam Panią Serdecznie,

Ma Pani prawo do życia po swojemu i nie ma obowiązku się z tego tłumaczyć.
Sugerowałabym, żeby w rozmowie zakomunikowała Pani spokojnie swojej najbliższej Rodzinie, że nadal jest ona dla Pani ważna, jednak chce Pani poczuć się dorosłą i odpowiedzialną za siebie.

Życzę Pani pomyślności i odwagi,
Irena Mielnik-Madej

Szanowna Pani,

dokonała Pani słusznego wyboru, decydując się na samodzielne życie, ponieważ jest Pani osobą dorosłą. Rolą rodziców jest przystosowanie dziecka do życia, a nie ograniczanie, czy zmuszanie do służenia sobie. Jeśli chodzi o wdzięczność, to mogłaby Pani podziękować za wszystko, co Pani otrzymała i proszę konsekwentnie dążyć do własnych celów, dbać o siebie, Może Pani powiedzieć rodzinie, co dla Pani jest ważne i prosić o zrozumienie, jest Pani osobą zaradną, życzę powodzenia.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, podjęła Pani decyzję o przeprowadzce, znalazła Pani pracę w większym mieście, stała się samodzielna. Ma Pani do tego prawo. Warto porozmawiać o tym z rodziną, nie powinni się martwić, bardzo dobrze sobie Pani radzi. Być może rodzina czuje się rozczarowana, ale nie jest Pani niewdzięczna, po prostu wybrała własną drogę. Pozdrawiam serdecznie