Jak wytłumaczyć ten wynik tomografu?

Witam. W 2005 roku przeszłam operację stabilizacji kręgosłupa w odcinku piersiowo ledzwiowym. Ostatnio miałam robiony tomograf ze wzgledu bolu przy biodrze.Proszę o wytłumaczenie wyniku: Zaczep stabilizujacy poprowadzony przez wyrostek stawowy dolny lewy kręgu L4 jest zaflebiiny w kierunku kanału kręgowego na około 5mm. Zaczep stabilizujacy poprowadzony przez wyrostek stawowy dolny prawy kręgu L4 lokalizuje się w łuku kręgu L3. Podobnie srodkostnie lokalizuje się zaczep w wyrostku stawowy dolnym prawym kręgu L1. Rozległe zmiany sklerotyczne z przebudową kostna w wydatkach stawowych i luku kregu L3. Ocena kanału kręgowego utrudniona że względu na artefakty od elementów metalowych. Istotne zwężenie kanału kręgowego widoczne jest na wysokości kręgu L3 w projekcji strzalkowej wynosi 11mm. Pozdrawiam Angelika

Zmiany zwyrodnieniowe. Objawy bólowe mogą wynikać ze zwężenia kanału kręgowego i ucisku nerwów rdzeniowych.