Jak wytłumaczyć zerwanie kontaktu po roku związku?

Mój chłopak po roku związku urwał ze mną kontakt.Leczył się na depresję, od miesiąca leki-Zoloft, w pewnym momencie zaczęłam czuć się wykorzystywana przez niego, przychodził tylko wówczas, gdy sam tego potrzebował, wręcz wydawało mi się, że wykorzystywał mnie dla seksu. Tydzień wcześniej odtrącił mnie, mówiąc, że chce mi oszczędzić cierpienia. A następnego dnia dowiedziałam się, że bawił się w klubie. Miesiąc temu nie mogliśmy dnia wytrzymać bez siebie. Nie wiem jak żyć, jak sobie to wytłumaczyć

Jeśli rzeczywiście leczy się na chorobę afektywną podobne zachowanie może, ale nie musi wynikać z choroby. Ważną informacją byłoby, czy jest teraz w fazie remisji (wówczas jego zachowania byłyby wolicjonalne i należałoby je wyjaśnić, postawić granice i nie pozwolić się wykorzystywać) czy tez w fazie chorobowej (wówczas można zastanowić się nad przeczekaniem najtrudniejszej fazy choroby i pracy w psychoterapii i wrócić do tematu, gdy chłopak będzie w formie pozwalającej na świadomość swoich potrzeb i możliwości i będzie wstanie podejmować decyzje oraz brać za nie odpowiedzialność).

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Najlepsza jest jakaś forma aktywności, spotkania z innymi ludźmi etc. Resztę załatwi czas.

Z poważaniem

Franciszek Bartkiewicz

Powinna Pani pójść do psychologa by zidentyfikować swoje potrzeby i jak je zaspokoić by nie zostać zranioną.
Pozdrawiam.