Jak wytrzymać zakaz kontaktu z terapeutką?

Lek. psych. nakrzyczała na mnie,że piszę do niej ciągle smsy i zakazała kontaktu przez min. 3 tyg a terapeutka zawiesiła mnie w terapii na miesiąc. Mam zaburzenie z pogranicza(nie jestem agresywna tylko panikująca).Boję się jak sobie sama poradzę bez wsparcia Pani doktor,której bardzo zaufałam i polubiłam,ale przegiełam. W smsach pisałam też o myś.samob. i chęci samobójstwa.Boję się,że mogę nie wytrzymać.

To, o czym Pani pisze jest osiowym objawem borderline. Proszę zastosować się do wytycznych swoich terapeutów - gdyby widzieli oni możliwość, że ten eksperyment się nie uda, to by Pani takiego zadania nie dostała. Dlatego proszę uwierzyć w terapeutów ich metody i przez najbliższy czas stosować się do wytycznych i się nie kontaktować. Pozdrawiam

Dzień dobry.

W leczeniu zaburzeń z pogranicza ważne jest przestrzeganie kontraktu terapeutycznego w tym również zasad kontaktu z terapeutą poza sesjami. Rozumiem, że bywa to trudne, warto o tym rozmawiać z terapeutą, jednak także w ramach sesji, nie poza nimi.

W przypadku gdy czuje Pani, że nie radzi sobie z napięciem i pojawia się chęć targnięcia się na życie, warto by rozważyła Pani zgłoszenie się do szpitala.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog