Jak wyznaczyć datę zapłodnienia?

Witam serdecznie. Mam takie pytanie... Jestem w 30 tygodniu ciąży. Mam cykle raczej regularne, co 26-28 dni, z przewagą na 28. Ostatni okres miałam 22.07.2009, czyli według obliczeń owulacja powinna być 15 sierpnia (14 dzien cyklu). Wiem na pewno, że w tym dniu jej nie było, ponieważ nie kochaliśmy się jakieś dwa tygodnie, aż dopiero 8 sierpnia bez zabezpieczenia (stosunek przerywany). Domyślam się, że wtedy wlasnie zaszłam w ciążę. Ale moje pyt. brzmi - czy możliwe byłoby poczęcie, kochając się później, 11 sierpnia? Wtedy użyliśmy prezerwatywy, ale powiedzmy, że gdyby ona np. pękła? Czy możliwe to by było, mimo że teoretycznie są to dni bezpłodne? Bardzo zależy mi na poznaniu tej daty. Dodam jeszcze, że ok. 22 sierpnia miałam leciutkie plamienie (wtedy myślałam jeszcze, że to miesiączka, ale zanikło po paru godz.). A z tego, co wiem, takie plamienia sugerują dzień miesiaczki, czyli że na 2 tygodnie wczesniej była owulacja, co by się zgadzało. Ale nurtuje mnie data 11 sierpnia - czy wtedy też mogłam być zdolna do zapłodnienia? Będę naprawdę wdzięczna za odpowiedź. Z góry dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pani opis jest nieco zagmatwany i nie potrafię z niego wysnuć interesujących Pani informacji... Proszę wziąć pod uwagę, że data odbytego stosunku nie oznacza automatycznie daty poczęcia! Przecież plemniki żyją w drogach rodnych kobiety kilka dni i po odbytym stosunku czekają sobie na wystąpienie owulacji. Jednym słowem może być tak (i zazwyczaj bywa), że współżyła Pani np. w poniedziałek, co skutkuje zapłodnieniem w środę (bo tego dnia wystąpiła owulacja). Z badań wynika, że najczęściej do poczęcia dochodzi przy stosunku odbytym w przeddzień owulacji... Najprawdopodobniej do zapłodnienia doszło w związku ze stosunkiem, przy którym nie zastosowano zabezpieczenia. Ryzyko ciąży podczas stosowania prezerwatywy to około 4%...

Pozdrawiam!