Jak wyznaczyć swoją grupę krwi?

Witam. Chciałabym poznać swoją grupę krwi. Jak mogę uzyskać taką informację? Jakie badania muszę zrobić? Czy są one płatne? gdzie je zrobię? Czy muszę mieć jakieś skierowanie? Bardzo proszę o dokładne informacje.

Lek. Paweł Szadkowski

Oznaczenie grupy krwi może pani wykonać odpłatnie w praktycznie każdym punkcie diagnostyki laboratoryjnej. Jeśli chodzi o oznaczenie grupy krwi na NFZ to muszą istnieć do tego wskazania np. planowany zabieg operacyjny. Oznaczenie jest też wykonywanie przy donacji krwi u honorowych krwiodawców.