Jak wyzwolić się od toksycznego partnera?

Witam serdecznie, jestem w ciężkiej sytuacji i szukam pomocy osób postronnych. Związałam się z chłopakiem, z którym szybko zaszłam w ciążę przez jego oszustwo, którym był niby zastrzyk antykoncepcyjny. Dla dobra dziecka postanowiłam zostać z nim w związku i ułożyć sobie życie. Na początku był szarmamcki, dżentelmen itd jednak szybko pokazał swoje prawdziwe oblicze. Zaczął mną pomiatac, swoimi rodzicami na moich oczach, decydować za mnie, jak się ubiore, z kim mogę wyjść ale myślałam że to takie chwilowe. Postanowiliśmy zamieszkać ze sobą i wtedy zaczął się horror. Okazało się, że mnie oklamal ze wszystkim co o sobie mówił, nawet o głupim sprzątaniu czy praniu że potrafi a nie potrafił, musiałam jeść to co on chciał, robić co on chciał. Ogólnie nie czułam się dobrze w jego towarzystwiw i uciekalam gdziekolwiek pod pretekstem złego samopoczucia przez ciążę lub że jadę do szkoły. Zmuszał mnie do bliskości i czułości mimo że tego nie chciałam i się obrażal kiedy mówiłam nie. Wzywając mnie. Wcześniej opowiadał o swojej byłej dziewczynie która rzekomo go biła i się znecala, nie wierzyłam mu do końca i przypadkiem zauważyłam w jego telefonie rozmowy z nią i to on ja obrażal nekal bo go zostawiła i któregoś dnia się poklocil ósmy bo nie chciał mnie wypuścić do kina z koleżanką i tego dnia zrownal mnie z ziemią wzywając od najgorszych i wyrzucił mnie z domu. Wyrzucal ubrania itd, zamknął drzwi od mieszkania, że nie mogłam wyjsc. Po czym poszedł do pracy a ja wzięłam rzeczy i od rana wróciłam do swoich rodziców. Od tego momentu za Al mnie nekac w szkole, w domu, pisać obraźliwe SMS na zmianę z tekstami że mnie kocha. Wymienił zamki i nie mogłam zabrać swoich rzeczy z tego. Mieszkania. Cała ciążę znecal się psychicznie grożąc, obrażają, nekajac mnie. Po urodzeniu dziecka ustaliła z nim wizyty jednak on jest wobec mnie dalej arogancji, obraża raz SMS raz na widzeniach, nie opiekuje się dzieckiem i daje mi pieniądze jak mu się zachce. W te czwartek mam sprawę o alimnety i widzenia jednak ja nie chcę by on miał kontakt z naszą córka a tymbardziej że mną ponieważ moja psychika już wysiadla.. Czy jest w tej sytuacji możliwość odebrania mu praw rodzicielskich bo jest zagrożeniem dla dziecka i mnie? Mam świadków jego nekania SMS, rozmów, nagrania jego zachowań, świadków którzy widzieli jego zachowania jego zastraszanie, obrażanie na każdym kroku. Czekam na odpowiedź pozdrawiam.

Dzień Dobry Pani,

Z zaprezentowanej przez Panią obszernej relacji, między Państwem, wnioskuję, że temat jest wielowątkowy, co wymagałoby osobistej konsultacji psychologicznej oraz prawniczej, celem optymalnego zabezpieczenia praw oraz potrzeb Pani i Córeczki.
Prawnik, w odpowiedzi na Pani potrzeby, podejmie odpowiednie postępowanie doradcze/urzędowe, celem zadbania i zabezpieczenia interesów Pani i Dziecka.

Rozumiem, że podjęła Pani stanowczą decyzję o rozstaniu z Partnerem, wycofania się z toksycznej oraz przemocowej relacji, by zadbać o siebie i Pani Córeczkę.

Już dzisiaj!
Polecam Pani, by skontaktowała się Pani z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania , nr 116 123, czynnym codziennie od godz. 14.00-22.00.
Jest to oferta dla Osób dorosłych, potrzebujących wskazówek, wsparcia i pomocy psychologicznej (po wstępnym rozpoznaniu sprawy).
Można dzwonić z dowolnego miejsca w Polsce i z każdego dostępnego nr telefonu - komórkowego oraz stacjonarnego.

Wspieram Panią mentalnie!
Życzę Pani Tego, Co jest Pani teraz najbardziej potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605