Jak wzbudzić zaufanie partnerki?

Witam mam 25 lat i mam problem z dziewczyną taki ze ona ma barierę żeby się we mnie zakochać bo po przez poprzednie nie udane małżeństwo ze ona w nim była przez niego oszukana ze cały czas on był o nią zazdrosny ze zerwała ze znajomymi bo on tak chciał ze ona ma się tylko domem zajmować ze nie może mieć znajomych ze na każdym kroku musi mówić mu o wszystkim co mam zrobić zeby z niej ta barierę przebić żeby ona nie patrzala na mnie przez nie udane małżeństwo i mnie pokochała

Jadwiga Broniś Psycholog, Kielce

Witam. Podejrzewam,że partnerka była w związku z człowiekiem,który stosował przemoc psychiczną. Kobietom po takiej traumie trudno zaufać. Potrzebują czasu.Pan niech robi swoje , ale nie naciska. Możliwe,że partnerka będzie potrzebować pomocy psychoterapeutycznej. Zgłoście się razem - to tez dobry kierunek. Jadwiga Broniś- psycholog

Proszę z partnerką rozmawiać, wspierać ją, być z nią - autentycznie, szczerze, otwarcie. Z tego, co Pan pisze pierwsza moja myśl jest taka, że Pana partnerka przeżyła pewnego rodzaju traumę spowodowaną przemocą. W takich sytuacjach trzeba zachować delikatność i nie naciskać. To, co mogę Panu polecić to uzbrojenie się w cierpliwość - proszę być wyrozumiałym dla przejawianego przez partnerkę braku zaufania. Z czasem zaufanie będzie wzrastać, gdy partnerka niejako "przekona się", że "nie każdy mężczyzna jest taki sam". Polecam również udanie się do psychologa, z którym Pana partnerka przepracuje swoje traumy. Powodzenia!