Jak wzmocnić odporność 2-latka?

Witam, Jak wzmocnić odporność 2 latka, choruję dość często średnio co ok 2 msce 1,5 przeważnie jest to katar, kaszel i lekkie zapalenie ucha. Przez 1 rok w ogóle nie chorował był karmiony piersią przez 14 mscy. Podaje mu tran. Ma sporadyczny kontakt z innymi dziećmi, codziennie przebywa na dworze zdrowo jest odżywiany Co mogę zrobić żeby tak nie chorował

Jeżeli dziecko poszło do zbiorowiska dzieci,może być taka reakcja.Jeżeli te infekcje nawracają,warto wykonać badania odpornościowe,może poszukać alergii,szczególnie jeśli w rodzinie jest obciążenie alergią.