Jak wzmocnić skórę napletka i żołędzi?

Witam, od dłuższego czasu po stosunku/masturbacji dochodzi do zaczerwienienia żołędzia, pękania skóry napletka. Z użyciem prezerwatywy problem znika, z żelem objawy są łagodniejsze. Badania zrobione, wszystko ok. Lekarz stwierdził że to uszkodzenia mechaniczne. Jakie witaminy brać? jak wzmocnić skórę napletka i żołędzia? Razem z żoną jesteśmy alergikami. Wystarczy nam 3 min kontakt aby pojawiały się pęknięcia i otarcia. mam dość ciągłego pękania gojenia i używania prezerwatyw. Proszę o pomoc

Aleksander Ropielewski

Poza właściwym nawilżeniem podczas stosunku, czyli odpowiednio długą "grą wstępną" jedynym rozwiązaniem jest stosowanie środków nawilżających. Niestety nie ma skutecznego leczenia czy też sposobu wzmocnienia skóry napletka i błon śluzowych narządów rodnych.