Jak wzmocnić swój charakter?

Mam 17 lat i nie wiem czy mogę zgłaszać się tu z moim problemem, bo nie wiem czy na ten temat też uzyskam odpowiedź, nie wiedziałam z jakimi pytaniami można się zgłaszać.

Nie mam jednego pytania, ale, po pierwsze, nie wiem jak mogę stać się mniej wrażliwa. Gdy ktoś powie coś, czego nie chciałabym usłyszeć zaraz płaczę (to nie jest dobra reakcja), płaczę często bez przyczyny.

Chcę wzmocnić swój charakter, ale nie wiem jak. Jestem za mało asertywna w stosunku do poleceń pewnej osoby - często mną rządzi, a jej słowa mnie ranią. Chciałabym być bardziej obojętna na jej obraźliwe komentarze.

Witam!

Myślę, że pójście w skrajność, czyli oziębłość emocjonalna, nie na wiele Ci się przyda. Jeśli uważasz, że nie jesteś wystarczająco asertywna, to postaraj się nad tym pracować. Tę cechę można wzmacniać za pomocą ćwiczeń. Powstało wiele podręczników i poradników na ten temat i możesz z nich skorzystać.

Sądzę jednak, że Twoje problemy są o wiele większe, a Ty chciałabyś pójść łatwiejszą drogą. Moim zdaniem Twoim problemem nie jest emocjonalność i wrażliwość, ale to co przeżywasz i co masz w sobie. Warto zacząć nad tym pracować i postarać się rozwiązać problemy, a nie od nich uciekać.

Możesz skorzystać z pomocy psychologa i popracować nad sobą, dojść do sedna problemu. Myślę, że kiedy poznasz przyczynę i zrozumiesz, dlaczego tak silnie reagujesz na krytykę, będziesz mogła zacząć pracę nad tym i zmienić coś w sobie. Praca z psychologiem powoli Ci wejrzeć w swoje wnętrze i poznać siebie głębiej.

Pozdrawiam