Jak z powrotem uwierzyć w siebie i pozbyć się negatywnych myśli?

Jak z powrotem uwierzyć w siebie i pozbyć się negatywnych myśli i przeszłości swojej? psycholog mi nie pomógł a byłem u dwóch.Mam w oczodole ocznym przy obydwu oczach białe ropki rano czym to jest spowodowane i co mogę sobie kupić aby ich nie mieć?.Wizytę u okulisty mam dopiero w sierpniu.Częsty ból brzucha, skurcze czy usg jamy brzusznej i pomoże i stwierdzi co mi dolega? bo mam je w maju.Czy dyslekcją mogę osiągać swoje cele?.Jak nauczyć się optymizmu?Co konkretnie jeść aby być zdrowym?.

Zachęcam do podjęcia intensywnej i długotrwałej terapii. Być może zamiast indywidualnej warto skorzystać z terapii grupowej? Wsparcie innych pacjentów, informacje zwrotne nie tylko od terapeutów, ale i od społeczności terapeutycznej mogą znacząco przyspieszyć proces terapii.

Witam serdecznie,

Jako dietetyk mogę udzielić odpowiedzi na ostatnie z Pana pytań. Powinien Pan przestrzegać podstawowych zasad żywienia a mianowicie: posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinien Pan również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Dziennie dopuszcza się spożycie 2 łyżek oliwy z oliwek w potrawach. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu. Dieta powinna być urozmaicona.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnego jadłospisu dostosowanego do Pana dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk