Jak zaakceptować samego siebie i swoje ciało?

Dlaczego nie potrafię wybaczyć samej sobie,odbudować szacunek dla siebie samej, zaakceptować na nowo swoje ciało, odrobinę siebie polubić? Odbudować poczucie bezpieczeństwa,wiarę w ludzi, spróbować zaufać mężczyźnie,którzy automatycznie wszyscy stali się dla mnie źli. Po mimo upływu lat nie potrafię sobie wybaczyć, poradzić sobie,z strasznie bolesnymi emocjami,zdusiłam to wszystko w sobie,wypierałam, próbuje zapomnieć ale trauma,ptsd rujnuje moje aktualne życie, związek, czasami gdy coś, ktoś przypadkiem przypomni mi,skojarzy się z bolesnymi wydarzeniami znowu uciekam w alkohol,aby nie czuć, jestem nerwowa, reaguje agresją słowną. Co ze mną jest nie tak, dlaczego to po mimo upływu lat nie jestem w stanie poradzić sobie z traumą, nigdy nie będę w stanie sobie wybaczyć, że nie byłam w stanie się obronić, przeciwstawić się ochydnej przemocy

Witam Panią
Bolesne, traumatyczne doświadczenia z przeszłości negatywnie
wpływają na wszystkie obszary funkcjonowania człowieka.
Przeżyła Pani traumę, zbezczeszczono Pani ciało, pogwałcono
wszystkie Pani prawa, zabrano poczucie bezpieczeństwa… ,
co pozostawiło trwały ślad w Pani psychice.
Dlatego zrozumiałe jest, że trudno Pani z tym żyć, że reaguje
Pani lękiem i agresją, nie może Pani nikomu zaufać,
a Pani dusza wciąż cierpi katusze.
Niestety, nie zdoła Pani cofnąć czasu ani zmienić przeszłości,
ale może Pani zacząć tworzyć lepszą przyszłość.
Najpierw jednak konieczne jest „rozprawienie się” ze zmorami
przeszłości.
Niestety, raczej nie jest Pani w stanie sama sobie z tym poradzić.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wzmocnić poczucie własnej wartości, oraz odbudować zaufanie
do świata i do ludzi, dzięki czemu odnajdzie Pan sens własnego
istnienia, odzyska Pani radość życia, a także będzie Pani mogła
rozpocząć nowy etap w życiu i stworzyć stabilny satysfakcjonujący
związek z mężczyzną.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl