Jak zaakceptować swoją orientację seksualną?

Moje pytanie brzmi w jaki sposób można mi pomóc gdyż nie akceptuję swojej orientacji seksualnej ,czy powinienem się zgłosić do jakiegoś ośrodka badawczego gdyż jestem z tego powodu szykanowany przez wszystkich .Wiem że wytworzenie poczucia strachu i winy nie rozwiąże sytuacji ,słyszałem też ze w przeszłości stosowano lobotomię płata czołowego mózgu ale to też nie przynosiło efektów ?

Witam, rozumiem ze trudno jest Panu zaakceptować swoją orientację seksualną. Naraża się Pan na szykany, złe traktowanie. Złe traktowanie osób o innych preferencjach seksualnych wynika z lęku, braku pewności co do własnej męskości. Orientacja seksualna jest cechą wrodzoną. Jeżeli potrzebuje Pan wsparcia, zastanowienia się nad swoją sytuacją proszę skonsultować się z psychologiem, seksuologiem (http://lambdawarszawa.org). Pozdrawiam serdecznie

To jest trudne pytanie. Nieakceptowanej orientacji seksualnej często towarzyszy lęk związany z oceną, a nawet z odrzuceniem ze strony innych, także bliskich osób. Jednak lęki i obawy, choć mają silny wpływ na nasze zachowanie często są dosyć "nierozsądne" Fakty bowiem prezentują się tak, że orientacji seksualnej nie da się zmienić. Po prostu nie da. Dodatkowo nie jest ona żadnym zaburzeniem ani chorobą. Zatem, choć rozumiem że jest to ogromnie trudne, to nieakceptując swojej faktycznej orientacji mocuje się Pan z czymś, czego się nie da zmienić. Taki stan rzeczy może Pana prowadzić do silnej frustracji, którą, jak wnioskuję z Pana postu, już Pan zna. Ale to Pan sam, a nie Pana otoczenie, jest odpowiedzialny za Pana spokój. Ma Pan więc prawo decyzji czy o ten spokój zawalczyć czy nie. Pomóc w znalezieniu odpowiedniej siły i zasobów może oczywiście psychoterapeuta. Pana otoczenie będzie to musiało zaakceptować.

http://www.gabinetzmian.pl