Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 5 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zaakceptować swoją płeć?

Witam. Mam problem z identyfikacją siebie jako kobiety. Nie mogę patrzeć na swoje odbicie w lustrze, zniechęca mnie to co widzę. Natura obdarzyła mnie skąpo; raz próbuję się schować w luźnych ubraniach, raz - podkreślić to "cokolwiek". Czy może mieć to związek z tym że mój ojciec nigdy - przy mnie - nie traktował matki jako kobietę? Za to tak bezpłciowo. Nigdy nie używa nawet jej imienia. Czy świadomość tego też w ogóle mi coś da? Jak poczuć się dobrze w swojej skórze, jak ją zaakceptować?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Leczenie nerwicy

Potrzeba akceptacji siebie i praca nad "polubieniem siebie" to budowanie własnego" ja" i podstawa uzyskania równowagi psychicznej.To także podstawa dalszego rozwoju osobistego i budowania własnej przyszłości.Potrzebna jest do tego pomoc profesjonalna psychoterapeuty, który " pomaga pracować nad sobą ". Proponuję skorzystać, bo to bardzo ważne.

0
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz Psycholog

Witam Panią To, co tak bardzo utrudnia Pani życie, to nie Pani wygląd zewnętrzny, lecz niska samoocena. Nieadekwatna samoocena , nadmierny samokrytycyzm, brak wiary w swoje możliwości negatywnie wpływają na wszystkie obszary Pani funkcjonowania i sprawiają, że nie potrafi Pani cieszyć się życiem. W ten sposób, zamiast realizować swoje marzenia, tworzy Pani w umyśle wypaczony obraz samej siebie, co pogłębia jedynie niską samoocenę i poczucie przygnębienia. Sposób, w jaki Pani ojciec traktował Pani mamę z pewnością również przyczynił się do Pani niskiej samooceny. Bardzo często bolesne doświadczenia z przeszłości uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie. Jednak przeszłości w żaden sposób nie zdoła Pani zmienić, nie ma więc sensu roztrząsanie jej bez przerwy, gdyż w ten sposób traci Pani teraźniejszość a tym samym uniemożliwia Pani sobie budowanie przyszłości. Niestety, nie zdoła Pani cofnąć czasu ani zmienić przeszłości ale może Pani zacząć tworzyć lepszą przyszłość. Wiem, czasami trudno oderwać się od przeszłości, zwłaszcza gdy stała się ona sposobem bycia, ale proszę mi uwierzyć, że jest to możliwe. Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, podczas której wzmocni Pani poczucie własnej wartości, odzyska Pani równowagę wewnętrzną, a Pani życie nabierze sensu i odzyska Pani radość życia. Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz psycholog konsultacje@psycholog24online.pl http://psycholog24online.pl

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy