Jak zaakceptować własne ciało?

Nazywam się Ola i mam 18 lat. Ważę 55kg i mierzę 177 cm. Twierdzę że jestem za gruba. Nie lubię swojego ciała, w szczególności brzucha. Wszyscy dookoła (łącznie z rodzicami) mówią mi że jestem bardzo szczuplutka i że powinnam więcej jeść. Problem w tym że je nie znajduje przyjemności w jedzeniu. Mam wrażenie że będę gruba i nie będę mieć płaskiego brzucha (który podobno i tak już mam). Jem bo muszę jakoś przeżyć no i żeby mamie nie robić przykrości, bo tak to w ogóle bym nie jadła.

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała nie jest za duża, a problem może tkwić w akceptacji swojego wyglądu co wiąże się z zaburzeniami odżywiania. Zachęcam do konsultacji ze np. psychologiem, który powinien pomóc w rozwiązaniu problemu z akceptacją samej siebie.
Po przepisy i wskazówki dietetyczne zapraszam również na moją stronę
http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dzień dobry,

Może Pani udać się na konsultację do psychoterapeuty, który po osobistym zbadaniu Pani, określi dalsze postępowanie.

Witam,
występujące u Pani zaburzenia odżywiania mają czesto bardzo złe skutki. Mogą występować wahania nastroju, brak energii, anemia, zwolnione procesy myślowe, problemy z koncentracja i pamięcią, zła kondycja skóry, wypadanie włosów itd. Lista jest długa.
Im szybciej zgłosi się Pani do specjalisty, tym szybciej upora się Pani z tym problemem. Proszę tego nie lekceważyć i zadbać o siebie.
Trzymam kciuki Aneta