Jak zabezpieczyć skórę przed poparzeniem i jak nie dopuścić do udaru słonecznego?

Witam ! Za 2 tyg. jadę na pierwsze zagraniczne wakacje na Majorkę. Proszę o rady jak zabezpieczyć skórę przed poparzeniem i jak nie dopuścić do udaru słonecznego. Jakie używać kremy przeciwsłoneczne ? Pozdrawiam !

Należy przyjmować dużo płynów, unikać przebywania w pełnym słońcu, unikać dużego wysiłku fizycznego w okresie największego nasłonecznienia tj. 11-15. Warto pamiętać o odpowiednim nakryciu głowy (np. słomkowy, lekki kapelusz).
Skórę należy chronić kremem z filtrem, który niezależnie, czy Pani korzysta z kąpieli w wodzie, czy nie powinien być aplikowany co 2-4 godziny.

Dzień dobry

Polecam zastosować kremy z filtrem spf 50 uva i uvb, można je zakupić w aptece.

Jeśli obawia się Pani udaru, warto nie przesiadywać non stop na pełnym słońcu, można nałożyć na głowę czapkę lub kapelusz.