Jak zachęcić dziecko do jedzenia w domu?

Witam. Moja córeczka ma 2 lata i 7 miesięcy i od jakiegoś pół roku nie chce jeść. Ma swoje ulubione potrawy- jajka, kanapki, kurczak albo rybka smażona, mleko i płatki. Nie chce jeść żadnych zupek, warzyw ani owoców. Podaje jej zmiksowane owoce, je bo myśli ze to jogurt. Nie lubi słodyczy, je tylko chrupki, herbatniki albo jogurty. Nic innego nawet nie chce spróbować. W przedszkolu je większość rzeczy z innymi dziećmi, w domu nie chce jeść nic. Jak ja zachęcić do jedzenia w domu? Od następnego tygodnia nie będzie chodziła do przedszkola...

Na pewno warto próbować każdego dnia uczyć dziecko nowych smaków i pokazywać, że dieta może być różnorodna. Pytać o to co córka chciałaby zjeść i razem z nią przygotowywać posiłki. Może Pani zacząć od jednego warzywa czy jednego owocu i pokazać córce, że można tak jak np. z marchewki zrobić sok, surówkę czy ciasto marchewkowe. Jeżeli Pani będzie pokazywać córce, że sama lubi jeść różnorodnie, to córka też będzie w końcu chciała spróbować czegoś nowego. Najważniejsze jest by cierpliwie i konsekwentnie wprowadzać do diety dziecka różne warzywa, owoce, mięso, ryby, produkty zbożowe, przetwory mleczne czy jajka, tak by dieta jednocześnie była zdrowsza i pomogła Pani znaleźć jak najwięcej produktów, które polubi Pani córka.