Jak zachęcić partnera do pieszczot i gry wstępnej?

Witam, mój chłopak preferuje tylko sam stosunek, bez żadnych pieszczot. Czy może to być związane z tym, że jest niedoświadczony, czy czymś innym? Jak go zachęcić do pieszczot i gry wstępnej?

Dzień dobry.

W opisanej sytuacji z pewnością pomocna byłaby rozmowa z partnerem i przekazanie mu, że Pani potrzeby nie ograniczają się do samego stosunku ale dotyczą również pieszczot i gry wstępnej. Nierzadko brak pieszczot "przed" ma wpływ na osiąganie satysfakcji kobiety. Możliwe, że Pani chłopak jest w tej kwestii po prostu niedouczony i nie zdaje sobie sprawy ze swojej "niezręczności". Możliwe też, że skupiając się wyłącznie na sobie, dąży jedynie do własnego zaspokojenia - trochę tak, jakby uprawiał masturbację.
Można mnożyć przypuszczenia, jednak zasadnicza kwestia dotyczy wspólnego uczenia się własnej i partnera cielesności i odkrywanie wzajemnych upodobań, a temu między innymi służą pieszczoty i gra wstępna.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Tak, możliwą przyczyną jest brak doświadczenia, brak wiedzy czy np. przyzwyczajenie do masturbacji i/ lub scen z filmów pornograficznych, które rzeczywiście koncentrują się głównie na samym stosunku.
Jest możliwe, że mimo to partner będzie jednak otwarty na rozmowę, pomysły, sugestie i wprowadzanie zmian do Waszego współżycia.
Zachęcam do rozmów czy podsunięcia stosownego fragmentu książki czy artykułu, a także podkreślenia faktu, że z urozmaicania życia seksualnego, także mężczyzna może czerpać korzyści i większą przyjemność.

Pozdrawiam!